Paracetamol szedése acetilszalicilsavval

Kezelés

A gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító szerek a világ minden országának népességében nagy a kereslet. A paracetamolra és az acetilszalicilsavra külön igény mutatkozik, mert ezek a gyógyszerek elég hatékonyak az emberek mindennapi életében a legkisebb problémák megoldásához, és bármely gyógyszertárban is megvásárolhatók, és megfizethetőek.

Ezeknek a gyógyszereknek a használatának leggyakoribb okai:

  • fejfájás, fogfájás, izom- és ízületi fájdalom;
  • a különböző krónikus betegségek súlyosbodása jól reagál a paracetamollal és acetilszalicilsavval történő tüneti kezelésre, mivel a gyógyszerek gyulladáscsökkentő hatást fejtenek ki a testre;
  • különböző etiológiák hipertermia;
  • közönséges hideg.
Emlékeztetni kell arra, hogy mindkét gyógyszer a tüneti terápia eszközei, de nem okozzák a probléma okát. Különösen ez a jellemző a paracetamolra vonatkozik, mivel az acetilszalicilsavnak az emberi testre kiterjedtebb hatása van, és bizonyos esetekben kifejezett terápiás hatása van. Minden gyógyszer használata előtt konzultáljon orvosával, és gondosan olvassa el a használati utasítás megfelelőségéről és biztonságáról szóló utasításokat.

A paracetamol és az aszpirin egyidejű alkalmazása

Az acetilszalicilsavval alkotott paracetamol a fejfájás nagyon hatékony gyógyszere része - a Citramone, vagyis nincs egyszeri korlátozás, de a szakértők nem javasolják ezt gyakran. Ez a kombináció nagyon negatívan befolyásolhatja a gyomornyálkahártya állapotát. A váltakozás igen megengedett, sőt, különböző helyzetekben minden gyógyszer kifejezettebb hatása van.

Paracetamol (paracetamol)

A paracetamol ilyen problémákkal küzd:

  • vírusos vagy bakteriális hipertermia;
  • súlyos fájdalom a torokfájásban, fogzás;
  • migrén, fejfájás a fizikai és mentális fáradtságtól;
  • krónikus gyulladásos folyamatok a szervezetben.

Az influenza túl magas testhőmérséklet jelenlétében a kezdeti szakaszban a szakemberek ajánlása az acetilszalicilsav és a paracetamol, de csak az első 1-2 napban.

Acetilszalicilsav (acetilszalicilsav)

Az acetilszalicilsavnak az emberi testre gyakorolt ​​hatásai szélesebb körűek, azaz aktívan használják az alábbi esetekben:

  • rheumatoid arthritis;
  • fertőző eredetű myocarditis;
  • hipertermia a vírusos és fertőző etiológia gyulladásos folyamataiban;
  • myositis, neuralgia, fejfájás;
  • az ischaemiás betegség (stroke, szívroham, átmeneti ischaemiás roham) akut formáinak megelőzése a vér vérlemezke aggregációjának csökkentése miatt.

Az acetilszalicilsav a hipertermia kezelésében kifejezett hasonlóságot mutat a paracetamollal, de az egész szervezetre gyakorolt ​​hatása szempontjából jelentősen különbözik a hatóanyag hatásától és alkalmazási helyétől. Az acetilszalicilsav az ischaemiás stroke, szívroham és embóliák kezelésére és megelőzésére szolgáló valamennyi klinikai protokollban szerepel. Ez a fő hatóanyag a drogok csoportjában, amelyeket a koszorúérek stentelése és bypass műtétje után írnak fel. Sok kombinációs készítményben található. Az aszpirin, a paracetamol és a koffein kombinációja bizonyos arányban kitűnő fájdalomcsillapító hatást eredményez, amelyet sikeresen használnak az intenzív fejfájásokhoz.

A cikk ellenőrzött
Anna Moschovis családi orvos.

Hibát talált? Válassza ki, majd nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűt

A paracetamolt és az acetilszalicilsavat együtt lehet venni

Az aszpirin (acetil-szalicilsav) és a paracetamol (acetaminofen) a legnépszerűbb gyógyszerek az otthoni elsősegély-készletben. Ezek két különböző hatóanyag, amelyek ugyanazon csoportba tartoznak, mint a nem szteroid gyulladáscsökkentő szerek (NSAID).

Az aszpirin (acetil-szalicilsav) és a paracetamol (acetaminofen) a legnépszerűbb gyógyszerek az otthoni elsősegély-készletben.

A gyógyszerek jellemzői

A paracetamolt és az acetilszalicilsavat (ASA) hatékony fájdalomcsillapítóknak, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító szereknek tekintik. A gyógyszereknek előnyei és hátrányai is vannak, különálló ellenjavallatokkal rendelkeznek, az azonos betegség hatásmechanizmusában különböznek. Ezért a két gyógyszer közül választva meg kell ismernie mindegyikük jellemzőit.

paracetamol

Nem-kábítószer A paracetamol fájdalomcsillapítókhoz és lázcsillapító szerekhez tartozik, és nyugati országokban acetaminofénnek (a kémiai összetétel csökkenéséből - para-acetilaminofenol). A beadás fő indikációi a fertőzések és gyulladások lázas megnyilvánulása.

Nem kábítószer A paracetamol fájdalomcsillapítókra és lázcsillapító szerekre vonatkozik.

Az eszköz:

  • fehér (kevésbé krém) kristályos por;
  • könnyen oldódik vízben;
  • nem oldódik alkoholban.
  • nem sérti az anyagcsere folyamatokat és az emésztő szerveket;
  • alacsony toxicitású;
  • biztonságos a gyermekek számára.

Hosszú ideig tartó használata esetén a gyógyszer a következő mellékhatásokat okozhatja:

  • változások a keringési rendszer működésében;
  • mérgező vesekárosodás;
  • a máj megzavarása;

A vese- és májbetegség kockázata az alkohollal nő.

Acetilszalicilsav

Az ASA (acetilszalicilsav) a gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tulajdonságokon kívül gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Az acetilszalicil-sav hatóanyaga lokálisan a gyulladás középpontjába irányul, ami jó terápiás eredményt ad.

Az ASA (acetilszalicilsav) a gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tulajdonságokon kívül gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik.

  • felgyorsítja a hőmérsékletet;
  • megállítja a gyulladást;
  • megakadályozza a vérrögök kialakulását;
  • hasznos reuma, ischaemia, endokarditis;
  • vaszkuláris műtét után.

Az ASA mellékhatásai és ellenjavallatai:

  • a gyógyszer mérgező;
  • nagymértékben hígítja a vért;
  • növeli a gyomor-bélrendszeri fekélyek kockázatát;
  • túladagolás káros hatással lehet a vesére és a májra;
  • Az aszpirint óvatosan írják elő gyermekekre, és nem ajánlott terhesség alatt.

Az aszpirint óvatosan írják elő gyermekekre, és nem ajánlott terhesség alatt.

Mi a különbség

Kevés, de jelentős különbség van az ASK és a Paracetamol között:

  • A paracetamol biztonságosabb minden indikáció esetében;
  • Az aszpirin gyorsabban eltávolítja a lázot, és hosszabb ideig tartja a hatást;
  • Az ASA-t a szív- és érrendszeri betegségek elleni küzdelemben használják (a vérhígítás tulajdonsága miatt);
  • A paracetamol gyulladáscsökkentő aktivitása alacsony, és nem szünteti meg a tüneteket;
  • Az aszpirin hatékonyabb hatást gyakorol a prosztaglandinok (gyógyító, gyulladáscsökkentő szerek) előállítására az egész testben, és a paracetamol csak az agyat érinti (ezért megszünteti a hőt és a fájdalmat, de nem enyhíti a gyulladást);
  • Az ASK egy nagyobb allergén.

Mikor lehet szedni a paracetamolt és az acetilszalicilsavat

Mindkét gyógyszer hatásmechanizmusa a fájdalmat, láz és gyulladást okozó mediátorok gátlása, csak a központi idegrendszer szintjén a paracetamol, és az aszpirin önmagára hat. Ezért néha lehetővé teszik az alapok kinevezését. A paracetamol és az aszpirin kombinált adagjai a Citramon tablettákba tartoznak.

Ez a gyógyszer 3 hatóanyagot tartalmaz:

Bár ezek a fájdalomcsillapítók eladás nélkül kerülnek értékesítésre, jobb, ha nem veszi magával a gyógyszereket. Ezek kombinációja súlyos szövődményeket okozhat. Emellett a gyógyszer használata előtt meg kell vizsgálni az utasításokat, ahol az indikáció és az adagolás előírt.

A paracetamol és az aszpirin kombinált adagjai a Citramon tablettákba tartoznak.

Mikor és miért jobb, ha nem egyesítjük

Ezeknek a gyógyszereknek a kombinációja gyakrabban nincs értelme, mivel hasonló hatásuk van, és nem fokozzák egymást.

Az egyidejű használat csak a test kettős terhelését eredményezi.

A gyógyszereket nem ajánlott összekeverni:

  • nyálkahártya-betegségek;
  • gyomor-bélrendszeri problémák;
  • rossz véralvadás;
  • máj- és vesebetegség.

A vesék és a máj betegségei miatt nem ajánlott a gyógyszerek keverése.

Az orvosok véleménye a paracetamol és az acetilszalicilsav kombinációjáról

Az orvosok nem egyhangúak a fájdalomcsillapítók közös használatáról és az egyes gyógyszerekről külön-külön. A gyógyszerek általában általános indikációval rendelkeznek (megszabadulnak a láztól, enyhítik a fejfájást, enyhítik a közönséges hideg és az influenza okozta állapotokat). De, figyelembe véve a gyermekorvosok véleményét, a terápiában előnyösebb a paracetamol, mivel az acetilszalicilsav a Reye-szindróma kockázata (4-12 éves gyermekeknél jelentkezik).

Más orvosok azt mondják, hogy ma a paracetamol nem kap felismerést arról, hogy tilos eladni, még vénykötelesen is. A farmakológia professzora, az Erlangen-Nurnberg (Németország) egyetem, Cai Brune úgy véli, hogy még a 4 g-os acetomonofen napi aránya is súlyos károsodást okozhat a májban, és kettős feleslege veszélyes az akut májelégtelenség kialakulásában.

Az orvosok azt mondják, hogy ma a paracetamol nem kap felismerést arról, hogy tilos eladni, még vény nélkül is.

Az aszpirin kinevezése ugyanazon tudós véleménye szerint csak kardiovaszkuláris problémákkal küzdő betegeknél lehetséges, de nem fájdalomcsillapítóként. Végül is, a kábítószer érzéstelenítő hatása csak néhány órát tart, és a vér hígítása - néhány nap. Ennek eredményeként mindig nagyobb, indokolatlan vérzési kockázat áll fenn.

Betegvélemények

Irina, 32, nikkel

Nekem tetszett az Aspirin. Nem tudtam, hogy a gyermekek ellenjavallt. Köszönöm a megvilágosítást.

Anna, 40 éves, Ufa

A Citramone összetétele más volt. Most Citramon-P-nek hívják. Paracetamollal.

Elena, 53 éves, Moszkva

Minden reggel aszpirint szedek. Segít nekem, hogy a hajókat rendben tartsam. De először hallom, hogy a fogfájás ilyen eszközökkel megszűnik.

Az acetilszalicilsav és a paracetamol egyidejűleg hideg

Hogyan hatnak a gyógyszerek a testre

A paracetamol az anilidok csoportjából származó gyógyszer, amely gyulladáscsökkentő, lázcsillapító és gyenge fájdalomcsillapító hatású.

Az aszpirin hatékonyabb gyógyszer. Hasonló hatása van.

Paracetamol metabolizmus

A gyógyszer gátolja a prosztaglandinok szintézisét, mivel hatással van a ciklooxigenázra. A gyógyszer olyan receptorokra hat, amelyek az impulzust az agyba vezetik. Így enyhíti a fájdalmat és csökkenti a testhőmérsékletet.

Aspirin metabolizmus

A hatóanyag összetétele az acetilszalicilsav hatóanyaga. Ez befolyásolja a tromboxánokat, ezért a prosztaglandin szintézis lelassul. Emiatt a cselekvés hatékonyabb. A gyógyszer a sérülések után kialakuló gyulladás, duzzanat, duzzanat.

A gyógyszer a sérülések után kialakuló gyulladás, duzzanat, duzzanat.

Gyorsabban működik, a hatás hosszú ideig fennáll. A mellékhatások a belső vérzés, az emésztési zavarok. Vékonyodó hatása van a vérre, nem okoz vérrögöket.

Mikor kell együtt szedni az aszpirint és a paracetamolt

Mivel a gyógyszereknek hasonló hatása van, egyidejű használata veszélyes lehet.

Biztonságos a Citramone használata: ez a gyógyszer mindkét anyagot tartalmazza, de kis adagban. A Citramon-t gyakran megfázják, megfázás, fejfájás. A használt hőmérséklet és a triád.

A Citramon-t gyakran megfázják, megfázás, fejfájás.

Az egyidejű alkalmazás akkor is előírható, ha a felnőtt nem hosszabb ideig csökkenti a hőmérsékletet. A túladagolás elkerülése érdekében a mérgezésnek alternatív gyógyszereknek kell lennie. Fontos, hogy ellenálljunk a gyógyszerek szedése közötti időnek. Javasoljuk, hogy forduljon orvosához, hogy kiválassza a megfelelő kezelési módot.

Mikor és miért jobb, ha nem egyesítjük

Mivel a gyógyszereknek hasonló hatása van, az egyidejű alkalmazása hátrányosan befolyásolhatja a beteg személy állapotát. A paracetamol és a szalicilát nagy dózisai miatt mellékhatások jelentkezhetnek. Túlzott terhelés van a májra, a vesére.

Javasoljuk, hogy egyidejűleg tartózkodjanak mindkét gyógyszer használatától, ha egyikük intoleranciája van, ellenjavallt bármely gyógyszer szedésére. Az aszpirin nem ajánlott gyermekek számára. Az alkohollal való kombinációja szigorúan tilos. Ne használja mindkét anyagot terhesség, szoptatás alatt.

Az orvosok áttekintik az aszpirint és a paracetamol kombinációt

Az orvosok a gyógyszerek kombinációját óvatosan javasolják. Szükséges konzultálni egy szakemberrel, mielőtt elkezdené a terápiát a megfelelő adagok kiválasztásához, a gyógyszer megfelelő kezeléséhez. Az öngyógyítás károsíthatja a szervezetet. A legtöbb esetben a gyógyszerek egyidejű alkalmazása nem ajánlott.

Kábítószer-kompatibilitás

Sokan érdeklik, hogy az Aspirin és a Paracetamol együtt használhatók-e és milyen esetekben szükséges. A kérdés megválaszolásához meg kell értenie, hogy ezek a gyógyszerek hogyan érintik az emberi testet. Az aszpirin és a paracetamol a nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerek csoportjai közé tartoznak, de hatásmechanizmusuk némileg eltér egymástól. A paracetamol túlnyomórészt a központi idegrendszer szintjén hat, és gyulladáscsökkentő aktivitása alacsony, míg az aszpirin jól eltávolítja a gyulladásos folyamatokat és lokálisan hat a gyulladás helyére.

Mindkét gyógyszer esetében gyakori az antipiretikus és fájdalomcsillapító hatás. A paracetamol és az aszpirin egy ilyen népszerű fejfájás-gyógyszer részeként, mint citramon. A paracetamol és az aszpirin egyidejű bevitele a citramon összetételében jó terápiás hatású, azonban egy citramon tabletta ezeknek a gyógyszereknek kis dózisát tartalmazza. A gyulladáscsökkentő hatás fokozása érdekében mindkét gyógyszert együtt lehet bevenni a standard dózisokban, azonban ez a kombináció további súlyos szövődményekhez vezethet.

A paracetamol jellemzői

A gyógyszer nem vonatkozik a kábítószer-fájdalomcsillapítókra, és ezért nem okoz hosszan tartó függőséget. Ezt alkalmazzák:

  • megfázás;
  • magas hőmérsékleten;
  • neuralgia tünetei.

Paracetamol és aszpirin - olyan gyógyszerek, amelyek csökkentik a lázot, megszüntetik a fájdalom tüneteit, felfüggesztik a gyulladásos folyamatokat.

A kábítószer más gyógyszerekkel szembeni fő különbsége az alacsony toxicitás. Nem befolyásolja a gyomor nyálkahártyáját, és kombinálható más gyógyszerekkel (Analgin vagy Papaverine).

A fájdalomcsillapító tulajdonságai:

  • érzéstelenítők;
  • lázcsillapító;
  • gyulladáscsökkentő.

A gyógyszer a gyenge vagy mérsékelt, különböző eredetű fájdalomérzet jelenlétében íródik elő. A belépési jelzések a következők:

  • a testhőmérséklet növekedése (vírusos megbetegedések, megfázás miatt);
  • csont vagy izomfájdalom (influenza vagy ARVI).

A paracetamolt különböző eredetű, gyenge vagy mérsékelt fájdalomérzet jelenlétében írják elő.

A szerszámot hozzákapcsolják, és ilyen kóros állapotok esetén:

Milyen az aszpirin

Ez egy erős gyulladáscsökkentő gyógyszer, amelynek hatóanyaga az acetilszalicilsav. A gyógyszer a következő tulajdonságokkal rendelkezik:

  • megszünteti a fájdalom tüneteit;
  • sérülések után enyhíti a duzzanatot;
  • eltávolítja a puffadást.
  1. Antipiretikus tulajdonságok. A hőtranszmisszió közepén ható hatóanyag a vérerek terjeszkedéséhez vezet, ami fokozott izzadást, csökkentett hőmérsékletet okoz.
  2. Érzéstelenítő hatás. A gyógyszer a mediátorokra hat a gyulladás és az agy és a gerincvelő neuronjai területén.
  3. Trombocita-ellenes hatás. A gyógyszer hígítja a vért, ami megakadályozza a vérrögök kialakulását.
  4. Gyulladásgátló hatás. A vérerek permeabilitása csökken, és a gyulladásos faktorok szintézise gátolódik.

Mi a jobb és mi a különbség a paracetamol és az aszpirin között

A gyógyszer kiválasztásakor a betegnek a betegség természetére kell összpontosítania. A vírusos megbetegedések esetében jobb a Paracetamolt inni, a bakteriális folyamatoknál pedig ajánlott az Aspirint szedni.

A paracetamol jó választás, ha a gyermek hőmérséklete szükséges. 3 hónapig írják elő.

A fejfájás kiküszöbölése érdekében jobb, ha acetilszalicilsavat alkalmazunk. A szalicilát gyorsabban felszívódik a vérben, és hatékonyabban harcol a hővel és hővel.

A gyógyszerek különbsége hatással van a szervezetre. Az aszpirin terápiás hatása van a gyulladás középpontjában, és a paracetamol a központi idegrendszeren keresztül hat.

A gyulladásgátló hatások az aszpirinben kifejezettebbek. De ha egy személy szenved a gyomor- vagy bélbetegségekben, az acetilszalicilsavat nem szabad felhasználni.

A vírusos megbetegedéseknél jobb a paracetamolt inni.

A paracetamol és az aszpirin együttes hatása

A két gyógyszer egyidejű bevétele nemcsak praktikus, hanem az egészségre is veszélyes. Növeli a máj és a vesék terhelését, ami mérgezéshez vezethet.

Mindkét anyag a citramon részét képezi, de ezekben a hatóanyagokban a koncentráció kisebb. Ezért lehetséges, hogy ilyen esetekben vegyük őket.

Az egyidejű alkalmazásra vonatkozó indikációk és ellenjavallatok

Az aszpirin egy hőcsökkentő gyógyszer. Gyakran használják a kardiológiában, beleértve a reuma miatt.

A paracetamol egy ártalmatlan gyógyszer a láz, a fájdalom kiküszöbölésére.

Az aszpirin ellenjavallatok a következők:

  • gyomorbetegségek;
  • bronchialis asztma;
  • terhesség
  • etetési időszak;
  • allergiák;
  • 4 éves korig.

A paracetamol vese- vagy májelégtelenség esetén ellenjavallt.

Hogyan kell szedni a Paracetamolt és az Aspirint

Bármely orvosi gyógyszer károsíthatja a szervezetet. Biztonsági okokból nem kell öngyógyulnia, de kapcsolatba kell lépnie egy olyan szakemberrel, aki kiválasztja a megfelelő kezelési lehetőségeket.

A túladagolás gyakran a szervezet meghibásodásához vezet, melyet az enyhe mérgezés tünetei okoznak hányinger vagy hányás formájában.

Hideg

A megfázás kezelésére a legjobb megoldás az Aspirin. Aktív komponenseinek köszönhetően javul a testhőmérséklet szabályozása. A gyógyszert étkezés után fogyasztják, napi adagja 3 g, a dózisok közötti idő 4 óra.

A paracetamol napi 4 g-ig bevehető. A dózisok közötti intervallumnak legalább 5 órának kell lennie.

Egy fejfájás

Az adagolás a fájdalom mértékétől függ. A napi adag nem haladhatja meg a 3 g-ot.

Legfeljebb 500 mg paracetamol tablettát naponta 3-4 alkalommal kell bevenni. Étkezés után használják.

Az álmosság a gyógyszerek mellékhatása.

Gyermekeknek

Az aszpirin gyermeknek szigorúan tilos, mert a gyógyszerek az agy duzzanatát okozhatják.

A Paracetamol adagját a gyermek súlya alapján számítják ki. A gyógyszer 2 órával étkezés után részeg. Mossuk le vízzel.

Lehet-e bevenni az aszpirint Paracetamol után?

Ez a technika akkor lehetséges, ha a felnőtt nem sokáig esik. A túladagolás megelőzése érdekében jobb, ha az első gyógyszer bevétele után egy kis időt vár.

Mellékhatások

A mellékhatások lehetnek:

  • hányinger;
  • álmosság;
  • anémia;
  • allergiás reakció.

Az orvosok véleménye

Az orvosok úgy vélik, hogy ezeket a gyógyszereket bölcsen kell kezelni. Jobb, ha azokat a szakemberek ajánlása szerint veszi figyelembe, akik a megfelelő adagolási és kezelési rendet írják elő a beteg számára.

Az aszpirin és a paracetamol kompatibilitása

Kábítószer-kompatibilitás

1 Hogyan befolyásolja a testet

Mindhárom gyógyszernek fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatása van, ezáltal kiküszöbölik a hideg, a testfájdalom, a gyenge vagy súlyos fájdalom tüneteit.

Az Analgin, a Paracetamol és az Aspirin a leggyakoribb hasonló hatású gyógyszer.

analgene

Ez egy hatékony eszköz, amely több adagolási formában - tabletta és injekciós oldat - áll rendelkezésre. A fő hatóanyag a nátrium-metamizol. Fájdalomcsillapító és gyenge gyulladáscsökkentő hatása van.

aszpirin

Az aszpirin acetil-szalicilsav. Sokféle hatással van a testre: csökkenti a hőmérsékletet, csökkenti a hőt, gyulladást, megakadályozza a fertőzést. Ezt az anyagot aktívan használják a szív-érrendszeri betegségekben, vékonyítja a vért.

paracetamol

A hatóanyag a paracetamol antipiretikus komponense. Ez egy kémiai vegyület, amely erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Fejfájásra, izmos, ízületi, fogászati, menstruációs fájdalomra használják.

2A lázcsillapító szerek kombinációjának hatása

A paracetamol, az Analgin és az acetilszalicilsav kombinálása nem kívánatos, de lehetséges. Együttesen csak szélsőséges szükség esetén és az orvos által előírtak szerint használják. A metamizol számos mellékhatás kialakulásához járul hozzá, amelynek kockázata az aszpirinnal kombinálva nő. A hőmérséklet csökkentése érdekében ajánlott különböző gyógyszerek használata. Azaz, ha először az "acetylka" -t szedjük, akkor 4 óra elteltével jobb, ha más drogokat, paracetamolt vagy Ibuprofent használ.

A paracetamolt, az Analgin-t és az acetilszalicilsavat az orvos utasítása szerint alkalmazzák.

3 Használati jelzések

Az előkészületeket az alábbi esetekben használják:

  • magas testhőmérséklet;
  • fertőző betegségből vagy műtétből eredő gyulladásos folyamat;
  • fejfájás, fogfájás;
  • ízületi és izomfájdalom.

A dózist egy szakember írja elő a beteg korától, a betegség típusától és a krónikus patológiáktól.

4Hogyan vegyünk együtt

Együtt csak az orvos utasítása szerint használhatja, ha más antipiretikus szerek nem adják meg a kívánt eredményt. Hatékonyabb injekció formájában.

5Az Analgin, a Paracetamol és az Aspirin alkalmazására vonatkozó speciális utasítások.

A felnőttek kombinálhatják a drogokat túl magas hőmérsékleten, egyetlen adaggal.

Terhesség és szoptatás

A csecsemőt hordozó és szoptató anyákkal együtt nem lehet acetilszalicilsavat használni a metamesolal és a paracetamollal együtt.

Terhesség alatt az Aspirint Analgin és Paracetamol nem használhatja.

Gyermekkor

Rendkívül nemkívánatos, ha a gyógyszerek kombinációját használják gyermekeknek. Sok más gyógyszert kifejezetten a gyermek testére terveztek. Ha a paracetamol és az ibuprofen nem üríti le a hőmérsékletet, akkor 1/6 rész Analgin és 1/6 rész Aspirin keveréket adhat egy éjszakán át. Ez a kombináció 1 alkalommal adható gyermeknek. Ha újbóli felvételre kerülhet, egészségügyi problémák léphetnek fel.

Magas hőmérsékletek esetén jobb, ha a gyerekek használják a triádot - Analgin, Dimedrol és No-Shpa.

Speciális kor

Idős korban kombinálhatja a gyógyszereket a hőmérséklet egyszeri csökkentésére, ha nincs krónikus szívbetegség. Éjjel ½ tabletta.

Idős korban az Analgin, a Paracetamol és az Aspirin egyszer használható a hőmérséklet csökkentésére.

6 Analgin mellékhatásai paracetamollal és aszpirinnel

A paracetamol, az acetilszalicilsav és a metamizol-nátrium kombinált bevitele számos nemkívánatos hatást okozhat:

  • allergiás reakciók, viszketés, csalánkiütés, bőrgyulladás;
  • a hörghurut, pulmonalis ödéma, a légutak szöveteinek duzzanata;
  • a belső vérzés előfordulása, a hematomák megjelenése;
  • a hőmérséklet és a fáradtság csökkenése.

7 Ellenjavallatok az Analgin-nek a paracetamollal és az aszpirinnel történő alkalmazásával kapcsolatban

Nem használhat kábítószer-kombinációt a következő esetekben:

  • az összetevők egyéni intoleranciája;
  • a máj megzavarása;
  • veseelégtelenség;
  • gyomor-bélrendszeri betegségek, pancreatitis, cholecystitis;
  • bronchialis és aszpirin-asztma;
  • súlyos szívelégtelenség;
  • vérbetegségek - anaemia, leukopenia.

A máj megsértése esetén az Analgin, Paracetamol és Aspirin kombinációi nem használhatók.

A leírt gyógyszerek használata előtt konzultálnia kell egy szakemberrel, mert az öngyógyítás káros lehet az egészségre.

8 Az Analgin és az Aspirin kombinációja más gyógyszerekkel

Lehetetlen kombinálni a metamezolt és az aszpirint más antipiretikus szerekkel, szintén tilos C-vitamint inni.

A paracetamol és az acetilszalicilsav összehasonlítása

Sokan aggódnak attól, hogy a paracetamolt vagy az acetilszalicilsavat kell megválasztani. Mindkettő a gyulladásgátló gyógyszerek közé tartozik.

Ugyanaz vagy sem?

Acetilszalicilsav - a fő hatóanyag, amely az aszpirinben van. Kereskedelmi nevek:

  • aszpirin;
  • Upsarin;
  • Trombopol;
  • Bufferin;
  • Aspikor;
  • Aspikard;
  • Aspinate.

Az acetilszalicilsav csökkenti az influenza, SARS hőmérsékletét.

Ezek két különböző gyógyszer. Az első egy gyulladáscsökkentő szer, amely gyulladáscsökkentő hatású. Ez hatással van a véredényekre, és az orvos előírja az ischaemiás stroke-ban szenvedő betegek szövődményeinek kezelésében.

A második olyan gyógyszer, amely csökkenti az influenza hőmérsékletét, ARVI. Ez fájdalomcsillapító hatású.

Mi a különbség és hasonlóság a paracetamol vagy az acetilszalicilsav között?

  • segít megszabadulni a fejfájástól és más fájdalomtól;
  • a hőmérséklet csökkentése;
  • mellékhatások - a máj károsodása.

A gyógyszerek közötti különbség:

Mi a legjobb: Paracetamol vagy acetilszalicilsav?

Az aszpirin a leghatékonyabb gyógyszer, amely csökkenti a testhőmérsékletet, de a paracetamol a legbiztonságosabb. Ezért javasolt, hogy a Paracetamolt magas lázzal, fejfájással és más megfázás első tünetével vegye be.

Az orvosok véleménye

Valery, 42, Oryol: „Vírusos, bakteriális betegségek, ízületi és fogfájdalmak, valamint fertőző és gyulladásos betegségek esetén paracetamolt írok fel. A gyógyszer a gyermeknek adható. ”

Victoria, 34, Kaluga: „Az acetilszalicilsav segít enyhíteni a tüneteket, de nem szabad megszabadulni a betegségtől. Csak a megfázás előidézését idézi elő, a gastritis súlyosbodását is okozhatja. A terhesség alatt szigorúan tilos. "

Svetlana, 27, Krasznojarszk: „Tulajdonságai miatt az aszpirin 7–8 órával csökkenti a lázat, és a fájdalom 5–6 órával eltűnik.”

Ivan, 52 éves, Voronezh: „Terapeuta vagyok. A fájdalom csökkentése érdekében mindkét gyógyszert felírom a betegeknek.

A paracetamol és az acetilszalicilsav betegek áttekintése

Pavel, 31, Penza: „A hideg első tünetei között Aspirint szedek. A hőmérséklet fél óra múlva csökken. Ez egy olcsó drog, van minden gyógyszertár. Az étkezés után naponta 1 tablettát veszek, meleg vízzel leöblítem. "

Szerelem, 37 éves, Magnitogorsk: „Elolvastam, hogy az aszpirin káros a szervezetre. Most csak Paracetamoli-t használok fájdalomcsillapítóként.

Irina, 25, Moszkva: „A paracetamoli hatékony és olcsó gyógyszer, amely eltávolítja a fejfájást. Az orvos a terhesség és a szoptatás alatt is előírta.

Peter, 36, Vologda: „Csak a Paracetamol segítségével hoztam le a hőmérsékletet. Ez a gyógyszer a mellékhatások minimális mennyiségével ".

Lehet egyszerre bevinni az Aspirint és a Paracetamolt?

A testhőmérséklet csökkentésére antipiretikus gyógyszereket használnak. Néha egy anyag nem elég, és az orvosok több gyógyszert kombinálnak. Fontolja meg az aszpirint és a paracetamolt, azok intracelluláris hatásait, indikációit és ellenjavallatait.

Aspirin-akció

Az aszpirin a német Bayer gyártója. Az eszköz a nem szteroid gyulladáscsökkentő szerek csoportjába tartozik. Aktív hatóanyag - acetilszalicilsav - széles spektrumú:

  • enyhíti a nyaki osteochondrosis, az ízületi gyulladás, az ízületi gyulladás és a csont- és porcszövet egyéb betegségeinek gyulladását;
  • csökkenti a kellemetlen érzést a menstruációs, fogászati ​​vagy fejfájás során;
  • csökkenti a testhőmérsékletet;
  • hígítja a vért, javítja a vérkeringést.

A gyógyszert széles körben használják az orvostudomány minden ágában. Tabletták formájában állítják elő, de más dózisformákban számos analóg van, amelyet a szív- és érrendszer hőmérsékletén, gyulladásán, fájdalmán vagy betegségénél használnak.

Paracetamol akció

A gyógyszer ugyanazon paracetamol komponensen alapul. Ez a legsúlyosabb eszköz a láz csökkentésére és a láz, a sérülések és a test egyéb kóros folyamatainak csökkentésére.

Az abszorpció során a paracetamol befolyásolja a fájdalom észleléséért felelős agyi centrumot. Ezenkívül a gyógyszer molekulák befolyásolják a prostaglandinok szintézisét, amelyek felelősek a hőmérséklet emeléséért, aminek következtében a gyógyszer gyorsan eltávolítja a még magas lázat is.

A gyógyszer nem gyógyítja a láz, a hideg, az influenza és az egyéb fertőző betegségek kezelését, és nem rendelkezik vírusellenes és antibakteriális hatással, ezért nem célszerű kezelni.

Mi a jobb és mi a különbség az aszpirin és a paracetamol között

Mindkét gyógyszer hatása egy kicsit hasonló, de a különbség az, hogy a paracetamol célja a testhőmérséklet csökkentése, és az aszpirin a fájdalom csökkentése érdekében.

Lehet egyszerre bevinni az Aspirint és a Paracetamolt?

Korábban úgy vélték, hogy e két alap közös befogadása hozzájárul a magas hőmérséklet gyors csökkenéséhez. Így van, de a gyógyszerek kombinációjának előnyei mellett számos mellékhatása van, amelyek negatívan befolyásolják a máj, a vesék és a gyomor-bél traktus munkáját. Ezért az orvosok csak vészhelyzet esetén használják ezt a kombinációt.

Az egyidejű használat jelzése

Magas testhőmérséklet és a fertőző betegségek által okozott magas láz. Egyszeri használat esetén ne féljen a mellékhatásoktól, mert csak akkor jelennek meg, ha a rendszeres vétel folyamatában felhalmozódnak.

Hogyan kell együtt szedni az Aspirint és a Paracetamolt

Vészhelyzeti hőelvezetés esetén az eszközöket leggyakrabban intramuszkuláris beadásra szolgáló oldat formájában alkalmazzák. Az orvostudományban létezik a "triád" fogalma - a három gyógyszer kombinációja, amelynek alkalmazása a hatás azonnal jön, és hosszan tartó hatása van. Az Aspirin és a Paracetamol mellett az Analgin vagy a No-Spa-t az érrendszeri görcsök enyhítésére használják. A dózist egyedileg határozzuk meg, a standard 2 mg hatóanyagot tartalmaz.

Paracetamol és acetilszalicilsav: ami jobb

Paracetamol alkalmazása a légúti vírusos betegségekben

A paracetamol előnyösebb, ha súlyos hipertermia esetén (38-ból és annál magasabb) febrifugát alkalmazunk, mivel a nem szteroid gyulladáscsökkentő csoportból származó farmakológiai szerek más képviselői között kifejezetten antipiretikus tulajdonságai kifejeződnek. Ha a hőmérsékletet szükségszerűen megfelelő értékre kell csökkenteni, ami nem veszélyezteti a beteg életét, a paracetamol segíteni fog a legjobban a mentő megérkezése előtt.

A modern farmakológiai piacon való megjelenés formái:

  • Tabletták, csomagolva 6 vagy 10 darab buborékfóliában 500 mg vagy 300 mg dózisban (gyermekdózis), karton csomagolásban csomagolva
  • 2,5% szirup 50 ml-es gyermekek számára
  • 2,5% -os szuszpenzió 100 ml-es csomagolásonként
  • A rektális kúpok szisztémás hatásúak, de kevésbé hajlamosak a gyomor-bél traktusra irritálni, terápiás hatásukat sokkal gyorsabban mutatják a szisztémás keringésbe való gyorsabb behatolás miatt.

Vannak olyan kombinált felszabadulási formák is, amelyek több hatóanyagot, például citramont tartalmaznak. A gyógyszer összetétele a paracetamol acetilszalicilsav és koffein mellett van. Összefoglalva, ezek az összetevők szinergikus hatást mutatnak. Érdekes lesz azt is megtudni, hogy az ilyen gyógyszerekben az anyagok adagolása alacsonyabb, mint a monodrugoknál. A tablettákban a kombinált paracetamol és az aszpirin körülbelül a fele annyi, mint a hagyományos mono-szereké, de ez nem jelenti azt, hogy a szokásosnál többet kell itatni, különben fennáll a túladagolás kockázata, így nem kell kétszeresen meghaladnia a máj terhelését.

Az acetilszalicilsav alkalmazása

A paracetamol és az aszpirin befogadása hasonló jelzésekkel, valamint más módon csökkenti a hőmérsékletet, de még mindig egyértelmű különbségek vannak ezekben a készítményekben. Az acetilszalicilsav fájdalomcsillapító hatású, kifejezettebb, és ezzel egyidejűleg növeli a vérzés kockázatát. Az a tény, hogy az aszpirin egy klasszikus szétválasztó, kis mennyiségben (naponta 150 mg-ig), segít megelőzni a vérlemezkék és a vékony vastag vér tapadását, és napi 300 mg-os adagokban hatékonyan érzéstelenít és csökkenti az akut vírusos betegség megnyilvánulásait. Nagyobb dózisú, körülbelül 500 mg-os aszpirin a rossz hőmérsékletet megrázza, de még ennél is hatékonyabbnak tartják, a paracetamol, mivel sokkal biztonságosabb, bár valamivel alacsonyabb az erő.

Tudom együtt ezeket a gyógyszereket? Együttesen, különösen ugyanazon tsitramona részeként lehet bevenni, de az adagolási rendnek való meg nem felelés mellékhatásokat okozhat a gyomorfájdalom és a véralvadás változásai formájában. Egyébként a paracetamol nem befolyásolja a vér reológiai tulajdonságait, ezért biztonságosabb az ARVI kezelésére. Mi van még más gyógyszereknek a hőmérséklet csökkentésére jelentős mellékhatások nélkül? Az acetilszalicilsav és a paracetamol mellett az ibuprofen és a mefenaminsav antipiretikus tulajdonságokkal rendelkezik.

Mindkét gyógyszer nem gátolja és nem stimulálja a véralvadási rendszert, nincs olyan kifejezett negatív hatása a gyomorra, mint az aszpirin, és nincs ilyen toxikus hatása a májra, mint paracetamol. Bizonyíték van arra, hogy az ibuprofent hosszú szedéssel lehet szedni, mivel az egyik leggyengébb nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer. A mefenaminsav többek között immunmoduláló tulajdonságokkal is rendelkezik, serkenti az interferon termelését.

Lehet-e együtt aszpirinnal (acetilszalicilsav) itatni a paracetamolt?

Elvileg lehetséges. Végül is mind a paracetamol, mind az acetilszalicilsav ugyanabban a citramonban és citropackban van. Ezekben a gyógyszerekben azonban az anyagok dózisa kisebb, mint a paracetamol és az aszpirin külön-külön. De nem hiszem, hogy ha aspirint és paracetamol tablettát szed, bármilyen mellékhatás alakul ki.

A paracetamolt acetilszalicilsavval (aszpirinnal együtt) együtt lehet használni, de ezt nem ajánlott, mivel ennek hatékonysága nem bizonyított. Ez azt jelenti, hogy ha a hőmérsékletet le akarja csökkenteni, akkor a legjobb, ha először iszik, például a paracetamolt, és a következő alkalommal az aszpirint.

A fájdalomcsillapító hatás fokozására azonban a paracetamolt aszpirinnel kombinálva lehet alkalmazni. Csak ne felejtsük el, hogy a túladagolás elkerülése érdekében ajánlott egyszeri dózisú gyógyszer.

Az aszpirint paracetamollal is lehet inni. De ezt soha nem teszem. Az aszpirin mindig fáj a gyomrot. A paracetamol rosszul ütközik a hőmérsékletre, csak egy gyógyszert kezelek. Ha nagy szükség van arra, hogy egyszerre 2 gyógyszert inni, akkor ételekkel, zabpehelyzel iszom.

Nincsenek ellenjavallatok az aszpirin és a paracetamol egyidejű alkalmazására, de szükség van-e két lázcsillapító fájdalomcsillapító szerre, amelyek egyike sem gyógyítja meg a betegséget, hanem csak a gyulladásos folyamat túléléséhez, a hő levágásához? A válasz nyilvánvaló. A gyomor esetében a túlzott vegyi anyagok nem jóak, a láz önmagában való eldobása csak a szervezet fertőzés elleni küzdelmének megkönnyítésére szolgál. 12 év alatti gyermekek nem írnak elő aszpirint. Felnőtteknél az acetilszalicilsav és a paracetamol kombinációját olyan esetekben alkalmazzák, amikor az aszpirin adagjának növekedése nem kívánatos, és a hőmérsékletet csökkenteni kell.

Ez a két gyógyszer önállóan jó hatással van a testre, de a depresszió elleni folyamat előnyein kívül van egy mínusz, ami egy személyt a gyomor-bél traktus betegségéhez vezet. De a hatás a testre mindkét gyógyszer egyszerre növeli a folyamatot a depresszió, de ugyanakkor a hatása a gyomra.

Ezért egy betöltő adag esetén egyszerre két gyógyszert szedhet, de kezelje a gyomrot, és legalábbis nem fogyasztható üres gyomorban, jól kell enni.

Ezeket a két drogot kombinálhatja, ha ilyen szükség van.

A Citramona tabletták például aszpirint és paracetamolt tartalmaznak.

De győződjön meg róla, hogy előzetesen enni, hogy a gyomor könnyebben bevehesse, és a bifidobaktériumok nem károsíthatják. Egy kurzuson részegek.

Általában sem az aszpirint, sem a paracetamolt nem szabad visszaélni.

Az aszpirint még mindig felírták felnőttek számára, és a gyermekek számára javasolt a Paracetamol bevétele. Az aszpirin és a paracetamol lázcsillapító hatású, de a paracetamol lágyabb.

Az aszpirin szélesebb hatásspektrummal rendelkezik, ezért nem szükséges kettős terhelést biztosítani a belső szervekre, miközben két különböző tablettát kell egyszerre bevenni. Ne fizessen kettővel egyben, jobb, ha kettő alatt két azonos.

Nem történt meg az aszpirin és a paracetamol egyidejű fogadására vonatkozó tilalmak betartása. Ezek a két gyógyszer nem zavarják egymást. De nem minden gyomor tolerálja az aszpirint, különösen tabletták formájában. Ha gyomorhurut áll rendelkezésre, akkor jobb, ha csak a paracetamolra korlátozódik vagy orvoshoz kell fordulni egy olyan találkozóhoz, amely megfelel a helyzetnek.

Lehetséges, eltérő hatásmechanizmusuk van, és együtt fokozzák egymás vérnyomáscsökkentő hatását. Célszerű kombinálni, ha az egyik gyógyszer nem tudja csökkenteni a hőmérsékletet. És a mellékhatás kevesebb lesz, mint kétszerese ugyanazon gyógyszer adagjának!

Elképzelhető, hogy nincs értelme két, azonos osztályba tartozó gyógyszert venni. Ha a cél a paracetamol lázcsillapító hatásának meghosszabbítása, akkor jobb, ha valamit antihisztaminokból, például difenhidraminból, szuprastinból stb.

És ha 2 paracetomolt és 2 acetilt egyszerre 37 és 7 hőmérsékleten ivottál, akkor mi fog történni?

És azt mondom, hogy ez NEM! A paracetamol, az EGYÉB KÁRTYÁK KÖZÖSSÉGEK szakaszának az elvont formáját tartom a kezében, ahol fekete-fehérben írják, hogy: „nem szteroid gyulladáscsökkentő szerekkel, beleértve a SALICILATES-ot is, a paracetamol nefrotoxikus hatása nő. - egyes vegyi anyagok (beleértve a gyógyszereket is) képessége, hogy mérgező hatást fejtsen ki a vesekárosodásban, és mi a szalicilát? Salicilsav - 2-hidroxi-benzoesav vagy fenolos sav, C3H3COOH, színtelen kristályok, etanolban, dietil-éterben és más poláros szerves oldószerekben oldódnak, vízben kevéssé oldódó, Rafael Piria olasz kémiai fűzfa kéregből, majd azután szintetizálva.

Innen következtetéseket vonok le arra vonatkozóan, hogy az aszpirinnel történő alkalmazás vesekárosodáshoz vezet. Nem javaslom a két gyógyszer egyidejű használatát.

Acetilszalicilsav + koffein + paracetamol (acetilszalicilsav + koffein + paracetamol)

tartalom

Orosz név

Az anyagok latin neve Acetilszalicilsav + koffein + paracetamol

Farmakológiai anyagok csoportja acetilszalicilsav + koffein + paracetamol

Klinikai osztályozás (ICD-10)

Tipikus klinikai és farmakológiai cikk 1

Gyógyszerészeti hatás Kombinált gyógyszer. Az ASA gyulladáscsökkentő és gyulladáscsökkentő hatású, enyhíti a fájdalmat, különösen a gyulladásos folyamat által okozott, és mérsékelten gátolja a vérlemezke-aggregációt és a trombusképződést, javítja a gyulladásos fókusz mikrocirkulációját. A koffein növeli a gerincvelő reflex excitilitását, serkenti a légúti és vasomotoros centrumokat, kiterjeszti a csontvázak, az agy, a szív, a vese vérerejét, csökkenti a vérlemezke aggregációt; csökkenti az álmosságot, a fáradtságot, növeli a szellemi és fizikai teljesítményt. Ebben a kombinációban a koffein kis dózisa szinte semmilyen stimuláló hatást nem gyakorol a központi idegrendszerre, de segít normalizálni az agy érrendszeri tónusát és felgyorsítja a véráramlást. A paracetamolnak fájdalomcsillapító, lázcsillapító és rendkívül gyenge gyulladáscsökkentő hatása van, amely a hypothalamus termoregulációs központjára gyakorolt ​​hatásával és a perifériás szövetekben a Pg szintézisének gátlására kifejtett gyengén kifejezett képességével jár.

Jelzéseket. Enyhe és közepes súlyosságú (különböző genezis) fájdalom szindróma: fejfájás, migrén, fogfájás, neuralgia, izomfájdalom, ízületi fájdalom, algomenorrhea. Lázas szindróma: akut légúti fertőzésekkel, influenzával.

Ellenjavallat. túlérzékenység; a gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes elváltozásai (akut fázisban), gastrointestinalis vérzés; bronchialis asztma, urticaria vagy akut rhinitis, amelyet az ASA vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentők szedése okoz; hemofília, vérzéses diathesis, hypoprothrombinemia, portál hypertonia; avitaminosis K; veseelégtelenség; terhesség (I. és III. trimeszter), laktáció; glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiánya, súlyos artériás hipertónia, súlyos ischaemiás szívbetegség, glaukóma, fokozott ingerlékenység, alvászavarok; sebészi beavatkozások, amelyek vérzéssel járnak, gyermekkoruk (legfeljebb 15 év - a Reye-szindróma kockázata a vírusos betegségek hátterében lévő hipertermia esetén).

Óvatosan. Köszvény, májbetegség.

Adagolást. Belül (étkezés közben vagy után), 1 tabletta 4 óránként, fájdalom szindrómával - 1-2 tabletta; az átlagos napi adag 3-4 tabletta, a maximális napi adag 8 tabletta. A kezelés folyamata legfeljebb 7-10 nap.

A drogot nem szabad 5 napnál hosszabb ideig fájdalomcsillapító szerként szedni, és több mint 3 napot - lázcsillapítót (orvos rendelése és megfigyelése nélkül). Et al. az adagokat és a kezelést az orvos írja fel.

Mellékhatások Gastralgia, hányinger, hányás, hepatotoxicitás, nefrotoxicitás, eróziós és fekélyes elváltozások a gyomor-bélrendszerben, allergiás reakciók (beleértve a Stevens-Johnson-szindrómát, Lyell-szindrómát), tachycardia, megnövekedett vérnyomás, bronchospasmus.

Hosszú élettartammal - szédülés, fejfájás, látászavarok, tinnitus, vérlemezke-aggregáció csökkentése, hypocoaguláció, vérzéses szindróma (orrvérzés, vérzőgumi, purpura stb.), Papilláris nekrózis által okozott vesekárosodás; süketség; Reye szindróma gyermekeknél (hyperpyxia, metabolikus acidózis, idegrendszeri rendellenességek és psziché, hányás, kóros májfunkció).

Overdose. Tünetek (ASA okozta): enyhe mérgezés esetén - hányinger, hányás, gastralgia, szédülés, tinnitus; súlyos mérgezés - letargia, álmosság, összeomlás, görcsök, bronchospasmus, légzési nehézség, anuria, vérzés. Kezdetben a tüdő központi hiperventilációja légzési alkalózist eredményez (légszomj, fulladás, cianózis, izzadás). Mivel a mérgezés fokozódik, a progresszív légzőszervi bénulás és az oxidatív foszforiláció disszociációja légzési acidózist okoz.

Kezelés: a CBS és az elektrolitok egyensúlyának folyamatos ellenőrzése; az anyagcsere állapotától függően - nátrium-hidrogén-karbonát, nátrium-citrát vagy nátrium-laktát bevezetése. A tartalék lúgosság növelése növeli az ASA kiválasztását a vizelet lúgosítása miatt.

Kölcsönhatást. Növeli a heparin, a közvetett antikoagulánsok, a rezerpin, a szteroid hormonok és a hypoglykaemiás szerek hatását.

Más nem szteroid gyulladáscsökkentőkkel történő együttes alkalmazás esetén a metotrexát növeli a mellékhatások kockázatát.

Csökkenti a spironolakton, a furoszemid, a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, valamint a köszvénykiválasztást elősegítő köszvényellenes szerek hatékonyságát.

A barbiturátok, a rifampicin, a szalicilamid, az epilepsziás szerek és más mikroszomális oxidációs stimulátorok hozzájárulnak a májfunkciót befolyásoló toxikus paracetamol metabolitok kialakulásához.

A metoklopramid felgyorsítja a paracetamol felszívódását.

A paracetamol T hatása alatt1/2 A kloramfenikolt 5-ször növeljük. A paracetamol ismételt alkalmazása fokozhatja az antikoagulánsok (dikumarin-származékok) hatását. A paracetamol és az etanol egyidejű alkalmazása növeli a hepatotoxikus hatások kockázatát.

A koffein felgyorsítja az ergotamin felszívódását.

Különleges utasítások. A gyermekeket nem szabad az ASA-t tartalmazó gyógyszereket felírni, mert vírusfertőzés esetén növelhetik a Reye-szindróma kockázatát. A Reye-szindróma tünetei a tartós hányás, akut encephalopathia és a megnagyobbodott máj.

Hosszú ideig tartó alkalmazásával a perifériás vér és a máj funkcionális állapota figyelhető meg.

Mivel az ASA lassítja a véralvadást, a betegnek, ha sebészeti beavatkozásra van szüksége, előzetesen értesítenie kell az orvost a gyógyszer szedésével kapcsolatban.

A szalicilátokra vagy az ASA-származékokra adott túlérzékenységi vagy asztmás reakciókat csak speciális óvintézkedések betartásával lehet előírni (sürgősségi szolgálatok tekintetében).

Az alacsony dózisú ASC csökkenti a húgysav kiválasztását. A megfelelő hajlammal rendelkező betegeknél ez bizonyos esetekben köszvény támadását idézheti elő.

A kezelés alatt abba kell hagynia az etanol alkalmazását (fokozott a gyomor-bélrendszeri vérzés kockázata).

Az ASC teratogén hatása van; ha az első trimeszterben alkalmazzák, akkor a rendellenességekhez vezet - a felső szájpad hasítása; III. trimeszterben - a munka aktivitásának gátlása (a Pg szintézis gátlása), a magzatban lévő artériás cső bezárása, ami a pulmonáris erek hiperpláziáját és a pulmonáris keringés edényében magas vérnyomást okoz.

Ez kiválasztódik az anyatejbe, ami a vérlemezkék diszfunkciója miatt fokozza a vérzés kockázatát.

[1] A gyógyszerek állami nyilvántartása. Hivatalos kiadás: 2 t.- M.: Orvosi tanács, 2009. - Vol.2, 1. rész - 568 p.; 2. rész - 560 másodperc.

Lehet-e együtt aszpirinnal (acetilszalicilsav) itatni a paracetamolt?

Paracetamol és aszpirin (acetilszalicilsav) - együtt vagy egy idő után, de egy nap alatt?

  • A paracetamol és az aszpirin gyakran részlegesen részeg, hogy gyorsan lehessen csökkenteni a nagyon magas hőmérsékletet. Néha analgent használnak aszpirin helyett.
  • A két gyógyszert egyszerre kell inni. Egy paracetamol tabletta és egy acetilszalicilsav tabletta részeg. Általában ezután a hőmérséklet 30 percen belül csökken.

Manapság ezek a gyógyszerek helyettesítették a korszerű vérnyomáscsökkentőket, amelyek nemcsak a hőmérsékletet csökkentik, hanem a fertőzés elleni küzdelmet is. Ezek között például a Nurofen, az Ibuprofen, a Viburkol és mások.

Azt is szeretném megjegyezni, hogy a paracetamollal ellentétben, amely kis mennyiségű mellékhatással rendelkezik, az aszpirin éppen ellenkezőleg nagyon káros.

Az aszpirin önmagában nem elegendő ahhoz, hogy ne vegye be a 15 év alatti gyermekeket, így sok mellékhatása is van.

A gyomorfájdalom, a hányinger és a kiütés mellett a gyógyszer gyomorfekélyt vagy "aszpirin-asztmát" is okozhat.

Az orvosok ma már szinte nem írják elő a paracetamolt és az acetilszalicilsavat a hőmérséklet csökkentésére. Az aszpirint gyakran felírják a vér vékonyítására. De a régi mód, sokan ezt a módszert használják, mert mindkét gyógyszer könnyen megvásárolható a gyógyszertárban, anélkül, hogy orvos rendelne. De nem tanácsolom nekik, hogy inni.

Kérdések, amelyek az interneten nagyon népszerűek.

Ezeket a gyógyszereket külön-külön is lehet inni. Döntse el a helyes választást, saját diagnózisa és kora alapján. Az aszpirint például 15 évesnél fiatalabb gyermekek számára nem ajánlott. By the way, én akaratlanul találtam magam a műtőasztalhoz 15 éves koromban, 30 évvel ezelőtt. Perforált gyomorfekélyrel diagnosztizálva. Azóta nem alkalmaztam acetilszalicilsavat, csak alkalmanként súlyos fejfájással vagy magas lázzal lehetett szedni a Citramont. De nagyon ritka esetekben, amikor a paracetamol egyszerűen nincs körül. Mindkét gyógyszert tartalmaz. De többet erről később.

De például az apám is problémamentesen iszik Cardiomagnyl-t, amely aszpirint tartalmaz. Italok más indikációk szerint, de az influenza idején nem utasítja el az aszpirint. Az aszpirint pezsgő tabletták formájában próbálja használni, vízben oldva. Ez a legmegfelelőbb módja annak, hogy ezt a gyógyszert használjuk, azt is meg kell inni az étkezés közben vagy után. És nem úgy, mintha 14-15 éves koromban ivtam volna (1-3 tablettát vettem egy gyomorban). Hosszú ideig csak paracetamolt fogyasztok, főleg meleg vízben oldódó por formájában, mint például a Fervex. Nagyon magas testhőmérsékleten tartom (csak néhány nappal ezelőtt, amikor a H3N2 vírus által okozott hongkongi influenzával fertőzöttem) vagy csak súlyos fejfájás miatt. Egyébként meglepően könnyen szenvedtem az influenzát, most nincs hőmérséklet, csak orrfolyás és maradék köhögés. 4 nap volt.

Általában vélem, hogy a gondolataim már egyértelműek, jobb, ha egy dolog választani. Vagy aszpirin vagy paracetamol. De együtt használhatod őket, mivel vannak olyan gyógyszerek, amelyek mind a paracetamolt, mind az aszpirint tartalmazzák. Az egyikük "Citramon". De aztán ismét jobb, ha citramont inni, mint a paracetamolt és az aszpirint. Azt hiszem, biztonságosabb lesz.

Más hasonló kérdéseket is olvashat: